Announcements

TR - EN
Yayıncılık - MediHealthAcademy Kurumsal Web Sitesi
Awesome Image

Pediatrik Popülasyonda Oftalmolojik Problemler

Editör : Mehmet Çıtırık
Organizasyon: MediHealth Academy
Yayınevi: Hipokrat  
ISBN : 9786057231291
Sayfa Sayısı : 602
Ürün Ebatı : 16x24
Dil : Türkçe
Kağıt/Renk : 
Baskı Sayısı : 1
Baskı Yılı : 2023
Kapak/Renk : 

  • Preface
  • Cover & Contents
  • Sample Part

...Sevgili Kızıma ve Değerli Oğluma,


   Değerli Okurlarımız

   Güncel bilgilerdeki değişmenin çok hızlandığı ve bu hızın 4 ay gibi kısa bir zamana düştüğü bir zamanda geçmiş bilgi ve uygulamaların yanına yeni bilgileri derleyip kitap halinde sunma girişimleri devam etmektedir.

   Göz hastalıkları alanında birçok ulusal ve uluslararası kitaplar bulunmaktadır. Bunların önemli bir kısmı çok kıymetli bilgiler içermektedir. Fakat sadece pediatrik yaştaki kişilerde görülebilen tüm göz hastalıklarını içeren bir kitap mevcut değildir. Genelde bu alandaki yazılar sadece pediatrik yaşlarda ortaya çıkan hastalıkları ele almaktadır ve bu durum bahsi geçen yaş ve dönemdeki tüm hastalıkları tanımlamak için yetersizdir. Bu noktadan yola çıkarak “Pediatrik Popülasyonda Oftalmolojik Problemler” ana başlığında ve 73 alt başlıkta bir kitap hazırlama girişiminde bulunduk.

   Bu kapsamlı kitap, göz hastalıklarındaki epidemiyoloji, patogenez, risk faktörleri, sınıflandırma, klinik tanı ve tedavilerdeki son gelişmeleri ele almaktadır. Kitap; göz hekimleri, pediatristler ve bu alanlarda çalışanlar için ideal bir kitap olmak üzere hazırlanmıştır. Bu kitabın iyi bir kaynak olacağı ve büyük fayda sağlayacağını temenni ediyoruz.

   Kitabımızı okurları ile paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu vesileyle kitap bölümlerini yayınevi aracılığıyla akademik dünya ile paylaşan tüm yazarlara teşekkür ederim. Yayınevinin yönetici, editör ve çalışanlarına yazılarımızı yayınlama fırsatı verdikleri için en içten teşekkürlerimi sunarım.

Dr. Mehmet ÇITIRIK
Editör
Ankara, 20.02.2023

Choose Your Color
_Footer